Aktualności  /  Rok 2026  /  Warszawska Olimpiada Młodzieży

Warszawska Olimpiada Młodzieży

Warszawska Olimpiada Młodzieży 2026

W dniach 12-14 czerwca br. rozegrana została Warszawska Olimpiada młodzieży w szachach szybkich i klasycznych. Udział w WOM wzięli zawodnicy i zawodniczki z 14 warszawskich klubów szachowych. Łącznie w szachach szybkich uczestniczyło 61 zawodniczek i 236 zawodników, a w szachach klasycznych 50 zawodniczek i 233 zawodników. 

Zarówno w szachach szybkich jak i w szachach klasycznych zwyciężył UKS Czternastka Warszawa, a my tj. Klub Szachowy Polonia Warszawa w obydwu turniejach zajęliśmy 2 miejsce, zdobywając indywidualnie aż 18 medali, w tym 8 złotych.

Nasz Klub reprezentowany był zarówno w szachach szybkich jak i w szachach klasycznych przez 39 zawodniczek i zawodników.

Bohaterami WOM 2026 z Klubu Szachowego Polonia Warszawa zostali:

Szachy szybkie

Trzcińska Wiktoria – srebrny medal w grupie D-10
Renn Urszula – brązowy medal w grupie D-10
Trzcińska Weronika – brązowy medal w grupie D-12
Murmantsava Maryia – złoty medal w grupie D-14
Jankiewicz Łucja – srebrny medal w grupie D-14
Kira Izafatava – złoty medal w grupie D-18
Rekets Dziamid - srebrny medal w grupie C-12
Górka Tymoteusz – złoty medal w grupie C-14
Klim Filip – złoty medal w grupie C-18
Bartodziej Bartosz – srebrny medal w grupie C-18

Szachy klasyczne

Trzcińska Wiktoria – srebrny medal w grupie D-10
Trzcińska Weronika – złoty medal w grupie D-12
Jankiewicz Łucja – złoty medal w grupie D-14
Murmantsava Maryia – srebrny medal w grupie D-14
Kira Izafatava – złoty medal w grupie D-18
Dzierzgowska Jagoda – srebrny medal w grupie D-18
Bartodziej Bartosz – złoty medal w grupie C-18
Klim Juliusz – srebrny medal w grupie C-18

Gratulacje dla medalistów WOM!

Podziękowania za udział w WOM dla wszystkich zawodniczek i zawodników naszego Klubu!

Szczegółowe wyniki WOM 2026 dostępne są na stronie MZSzach - https://mzszach.pl/warszawska-olimpiada-mlodziezy-2026/

Zarząd KSz Polonia Warszawa