Aktualności  /  Rok 2023  /  Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza

W dniach 25-26 marca br. w hali sportowej w Piasecznie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza (III liga i IV liga).

KSz Polonia Warszawa wystawił w rozgrywkach 4 drużyny składające się łącznie z 24 zawodników i zawodniczek. W rozgrywkach III ligi wystąpiło 17 drużyn z 17 klubów Mazowsza, a rywalizację wygrała drużyna z klubu UKS Czternastka Warszawa III, natomiast w rozgrywkach IV ligi udział wzięły 54 drużyny, a zwycięzcą została drużyna KSz Polonia Warszawa III w składzie: Marek Świerkocki, Adam Sikorski, Adam Mroczkowski, Stanisław Stachniak, Valeryia Lysiuk i Łucja Jankiewicz. 

Spośród wszystkich 24 polonistów najlepsze indywidualne wyniki uzyskali: Jaśmina Kanduła (7 pkt. z 7 partii – wielkie brawa dla Jaśminy!), Stanisław Stachniak (6 pkt. z 7 partii), Łucja Jankiewicz (6 pkt. z 7 partii), Marek Świerkocki, Adam Mroczkowski i Bartłomiej Tutka (wszyscy po 5,5 pkt. z 7 partii). Normę na II kategorię zdobył Stanisław Stachniak, a normy na III kategorię zdobyli: Bartłomiej Tutka i Darya Borohova