Aktualności  /  Rok 2021  /  Sukces Witka Kowalskiego

Sukces Witka Kowalskiego

Sukces Witka Kowalskiego!

W dniu 11 listopada br. - dla uczczenia 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości - w Centrum Olimpijskim w Warszawie rozegrany został turniej szachowy pn. Turniej Niepodległości „W hołdzie założycielom II RP, twórcom jej potęgi szachowej”. Rozgrywki toczyły się w trzech grupach turniejowych, w tym grupę C stanowiły dzieci do lat 12. W tej grupie zwyciężył Witold Kowalski – zawodnik Klubu Szachowego Polonia, który zdobył 7,5 punktu z 9 partii.

Inni poloniści również odnotowali bardzo dobry start, m.in. Filbert Etut zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w grupie dzieci do lat 11, Kira Izafatava zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i była najlepszą wśród juniorek do lat 10.

Na zdjęciu laureaci turnieju C dla dzieci do lat 12. Pierwszy z lewej: Witold Kowalski – zwycięzca turnieju.